Almanya’da Araba Fiyatları ve Türkiye Karşılaştırması

Araç fiyatları sürekli artış halinde olması nedeni ile sürücüler, araç satın almak için daha uygun bir yöntem aramaktadır. Bu yöntemler arasında en bilineni yurt dışından, daha çok Almanya’dan araba satın almaktır. Yurt dışından araba getirme yöntemleri, Almanya’da araba fiyatları sıklıkla araştırılmaktadır ve ülkemizdeki fiyatlar ile kıyaslanması yapılır. Bu yazıda, ülkemizde oldukça popüler olan markalarla o markaların sıklıkla tercih edilen modellerinin Türkiye ve Almanya fiyatlarını kıyaslayacağız. Fiyatlar, her ne kadar Almanya’da ikamet edenler için oldukça uygun ve cazip olsa da, Türkiye’de yaşayan sürücüler için pek çok olumsuzluğa sahiptir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Almanya Araç Fiyatları

Her aracın, birbirlerine göre farklılıkları vardır. Bazı paketler başlangıç paketleri olarak kıyaslanırken, bazıları pazar farklılıkları nedeni ile bir veya daha üst seviye paketler olarak kıyaslanmaktadır. Günümüzde popüler araba markaları olan Volkswagen, BMW ve Opel gibi markalara ve bu markaların Türkiye’de en çok tercih edilen modellerine göz atacağız;

Almanya Araba Fiyati
Almanya Araba Fiyati

Volkswagen Almanya Fiyatları

Volkswagen Golf, Life, R-Line, Impression ve Style olmak üzere dört ayrı paketi bulunmaktadır. Golf’ün otomatik vitesli ve benzinli 1.0 Life paketinin Almanya’da satış fiyatı 23 bin Euro’dur. Aynı aracın Türkiye fiyatı ise 370 bin Türk Lirası’dır. Volkswagen Polo, Comfortline, Trendline ve Highline olmak üzere üç ayrı paketi bulunmaktadır. Polo’nun düz vitesli ve benzinli 1.0 Trendline paketinin Almanya satış fiyatı 18 bin Euro’dur. Aynı aracın Türkiye fiyatı 220 bin Türk Lirası’dır.

Volkswagen Passat, Elegance, Business ve Impression olmak üzere üç ayrı paketi bulunmaktadır. Passat’ın otomatik vitesli ve benzinli 1.5 Business paketinin Almanya satış fiyatı 35 bin Euro’dur. Aynı aracın Türkiye fiyatı 520 bin Türk Lirası’dır.

Opel Almanya Fiyatları

Opel Corsa, Elegance, Edition, Essential ve Ultimate olmak üzere dört ayrı paketi bulunmaktadır. Corsa’nın düz vitesli ve benzinli 1.2 Elegance modelinin Almanya satış fiyatı 18 bin Euro’dur. Aynı aracın Türkiye fiyatı 220 bin Türk Lirası’dır.

Opel Astra, GS Line, Edition ve Elegance olmak üzere üç ayrı paketi vardır. Astra’nın otomatik vitesli ve dizel 1.5d Elegance AT modelinin Almanya satış fiyatı 28 bin Euro’dur. Aynı aracın Türkiye fiyatı 390 bin Türk Lirası’dır.

BMW Almanya Fiyatları

BMW 1 Serisi, Sport Line ve M Sport olmak üzere iki ayrı paketi vardır. 1 Serisi’nin otomatik vitesli ve benzinli 1.5 118i modelinin Almanya satış fiyatı 48 bin Euro’dur. Aynı aracın Türkiye fiyatı 520 bin Türk Lirası’dır.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir