Film Konusu Yazarak Film Bulma Sitesi

Film konusu yazarak film bulmak, beğenilen filmlere benzer yapımları bulma, hayran olunan tarzdaki filmlere ulaşma konusunda büyük kolaylık sağlar. Film konusunu yazarak veya bu içerikte istenilen tarzı girerek film bulabileceğiniz “Benim filmim nedir” sitesi nasıl kullanılır? yakından inceliyoruz.

Bir film izlediniz ve çok beğendiniz ve bu filme benzer başka bir film bulamıyor musunuz? IMDb’de benzer film sayfalarına göz atmanızı ve Netflix’te saatlerce film aramanızı sağlayan bir web sitesi vardır. “ Benim filmim nedir ”, bu site izlemek istenilen tarzı kısaca anlatarak istediğiniz türdeki filmleri bulmanıza yardımcı olmaktadır.

What is my movie Türkçe dil desteğine sahip değil maalesef. Ancak arama motorlarını kullanmak için ileri düzeyde İngilizce bilmenize gerek yoktur. Filmleri çeviri kullanarak ya da sadece yönetmen, oyuncu ya da film adlarına göre de aratabilirsiniz. Film konusunu yazarak film bulma işlemlerini yapabilirsiniz. Film sitem nedir nasıl kullanılır? bu soruları yakından inceleyelim.

Film Bulma Sitesi
Film Bulma Sitesi

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

“Benim Filmim Nedir” Nasıl Kullanılır?

Adım 1: “Filmim nedir” web sitesine giriş yapın

What is my movie site ingilizce olmasına rağmen kolay bir arayüze sahiptir. Bu sebeple İngilizce bilmiyor olsanız dahi ilk bakışta nasıl arama yapacağınızı anlarsınız. Siteye ilk giriş yaptığınız zaman ana sayfanın ortasında bir arama çubuğu göreceksiniz.

Adım 2: Ana menüde arama çubuğuna istenilen bilgiyi girerek Ara düğmesine basın

Siteye giriş yapıldıktan sonra ortadaki arama çubuğuna bulmak istenilen oyuncu, tür, yönetmen ya da film adını yazarak Ara butonuna basın ve aramayı gerçekleştirin. Filmim nedir, nasıl aradığınıza göre belirli filmleri sıralar. Filmimin arama yapay zekasının genelde aradığınız tarzda yüksek Metacritic puanları olan filmleri sıralamak için çalıştığını belirtmekte fayda vardır.

What Is My Movie Nasıl Etkili Bir Şekilde Kullanabilirsiniz?

Basit aramalar yapmak sizleri her zaman tam olarak istenilen sonuçları getirmeyebilir. Bu yüzden özel aramalar yapmak sizin avantajınıza olacaktır. Örneğin, içerisinde ne tarz işlemler istediğinizi bile belirterek özel aramalar yapabilirsiniz.

Film konusu yazarak film bulma işlemi gerçekleştirebilir ve yeni filmler keşfedebilirsiniz. Benim filmim nedir sitesini birlikte yakından inceledik. What is my movie, ingilizce bilmiyor olsanız bile bir kere çözdükten sonra istediğiniz filmleri çok kolay bir şekilde bulabilecek faydalı bir sitedir. Benim filmim nedir hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına yazarak bizlere paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir