Amazon Prime En İyi Filmler

İzleyecek bir şey mi arıyorsunuz? Aşağıdaki listeden başka bir yere bakmayın! Amazon’un yayın hizmetinde eleştirmenlerin dikkatinizi çekeceğini söylediği en iyi filmleri aramaya başladık. 26.300’den fazla filmle Prime Video, dünyanın en büyük akış kitaplıklarından birine sahiptir! Ancak bu kadar çok seçenekle hangilerinin Amazon Prime’daki en iyi filmler olduğunu anlamak zor olabilir.

Pek çok insan gibiyseniz, görmek istediğiniz her şeyi izlemeye bile zaman bulmanız zor. Ortalama bir insanın bir izleme listesi olduğunu biliyor muydunuz? Yeni bir araştırmaya göre, 13 TV şovu ve 16 film içeriyor – ortalama toplam 104 saat. Sizler için izlenmeye değer filmler olan beş öneri üzerinde fikir birliğine vardık.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

“La La Land”

Kendinizi bu filme kaptıracaksınız: “Damien Chazelle’in Oscar ödüllü filmi La La Land, hem bir Hollywood müzikali hem de hayallerinizi gerçekleştirebilmek için neler feda ettiğimizin kasvetli bir hikayesidir. Ryan Gosling, gelecek vadeden caz müzisyeni ve Emma Stone, Los Angeles’ta başarılı olmaya çalışan, gelecek vadeden aktris. Yolları kesişir, yıldızlar aynı hizaya gelir ve tepetaklak bir aşk başlar.”

Amazon Prime Filmler
Amazon Prime Filmler

 “Licorice Pizza”

Bu filmi: Reşit olma draması, 20’li yaşların başındaki bir fotoğrafçının asistanı Alana Kane’e umutsuzca aşık olan 15 yaşındaki bir aktör Gary Valentine’ı canlandırıyor. HAIM kardeşlerin yanı sıra Tom Waits, George DiCaprio ve Bradley Cooper da bir kamera hücresi yapıyor. Film, En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Orijinal Senaryo dahil olmak üzere üç Akademi Ödülü adaylığı kazandı.

 “Raiders of The Lost Ark”

New York Times, bu filmin bir popüler kültür ikonu olduğunu düşünüyor: “1981’deki bu Steven Spielberg macerasının çoğu, pop kültürünün ölümsüzlüğü alanına girdi – yuvarlanan kaya, eriyen Nazi yüzü, kamyon kovalamacası – nasıl olduğunu unutmak kolay çevik, taze ve eğlenceli. Yönetmen Spielberg ve yapımcı George Lucas, onları çocukken heyecanlandıran Cumartesi öğleden sonra dizilerinden alıntı yaparak, kalabalıkları memnun edecek tek bir uzun metrajlı filmde kahramanları, kötü adamları, uçurumdan sarkanları ve yumruklaşmaları bir araya getirdiler.”

Tüm zamanların en büyük macera serilerinden birini ortaya çıkaran film, Raiders of the Lost Ark, Harrison Ford’u paha biçilmez tarihi eserleri kurtarma çabaları çoğu zaman hayatı için koşması, savaşması veya uçmasıyla sonuçlanan cesur arkeolog Indiana Jones olarak tanıtıyor.

“Manchester By The Sea”

CNET, “Amazon’un ilk büyük, prestijli filminin sizi göğsünüze atmasına hazırlanın” diyerek bu filmi tavsiye ediyor. Korkunç kayıplar yaşamış kırılmış bir adam, ergenlik çağındaki yeğeninin koruyucusu olur. Lee Chandler’ın hikayesi, muazzam performanslar gibi sizi duygusal yumruktan sonra yumruklayacak. Manchester by the Sea tam gövdeli, unutulmaz bir hikaye anlatımı.”

“Evet, Casey Affleck’ten Lee Chandler’ın memleketinin duygusal yükünü ve içindeki tüm anılarını Manchester by the Sea’de aşmaya çalışmasını görmek çok zor. Ama film yapımcısı Kenneth Lonergan’ın sevdiklerimiz için orada olmanın ne anlama geldiğine dair dürüst, insani bir portre çizdiği göz önüne alındığında, ödüllendirici, moral verici bir film.

“My Policeman”

Bu filmi Amazon Prime Video’da izlenecek en iyi filmlerden biri yapan şeyin: “My Policeman’da [Harry Styles] 1950’lerin Brighton’ında gey bir polisi canlandırıyor. Müze küratörü Patrick ile gizli bir ilişkisi vardır. Yıllar sonra, Tom’un eski versiyonu, yaşlı Patrick’le hem beklenmedik hem de acı verici bir şekilde yeniden bir araya geliyor.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir